​Një burrë tenton ta dhunojë një burrë tjetër në Istog

Kronikë e zezë

​Një burrë tenton ta dhunojë një burrë tjetër në Istog

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 10:26
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast “dhunim në tentativë” në Istog.

Në Istog gjatë ditës së djeshme është arrestuar një i dyshuar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe ka tentuar ta dhunojë viktimën mashkull kosovar më 26 shtator 2022.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të të cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rasti është duke u hetuar dhe është inicuar si dhunim në tentativë.

“Istog 26.09.2022 – 15:00. Me 27.09.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe ka tentuar ta dhunoj viktimën mashkull kosovar. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat