Tentoi ta kalonte kufirin me Kosovën në këmbë, arrestohet shtetasi i Maqedonisë

Kronikë e zezë

Tentoi ta kalonte kufirin me Kosovën në këmbë, arrestohet shtetasi i Maqedonisë

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që i njëjti kishte tentuar ta kalojë kufirin në këmbë.

Siç raporton policia, gjatë kontrollit të njëjtit i është gjetur një pistoletë me nëntë fishek.

Në konsultim me prokurorin lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt, i dyshuari është liruar.

“Njësiti policor te ura e gurit ka ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar për shkak se në mënyrë ilegale këmbë nga territori i Maqedonisë së Veriut ka hyrë në territorin e Kosovës. Gjatë kontrollit në trup te i dyshuari njësiti policor ka gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me nëntë fishek. Në konsultim me prokurorin lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt, i dyshuari është liruar”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat