Kaçanik: Arrestohet 45-vjeçari pasi në gjendje të dehur pengoi zyrtarët policorë

Kronikë e zezë

Kaçanik: Arrestohet 45-vjeçari pasi në gjendje të dehur pengoi zyrtarët policorë

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Një person 45-vjeçar me inicialet B.L., është arrestuar në orët e vona të së shtunës në Kaçanik, pasi në gjendje të dehur nisi të pengojë zyrtarët policorë, teksa këta të fundit po ia shqiptonin një gjobë për këndërvajtje.

“Gjatë kontrollimit të dokumenteve të personit dhe automjetit, shoferi në gjendje të dehur nisë ti pengojë zyrtarët policor, tek po i shqiptonin një gjobë kundërvajtëse.

Edhe pas shumë përpjekjeve, urdhrave verbale të policisë, i njëjti nuk përfill urdhrat e policisë dhe i pengon ata në kryerje të detyrave”, thuhet në komunikatën e policisë.

Personi më pas është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat