​Konfiskohen mbi tre kilogram marihuanë në pikë kalimin kufitar Qafë të Prushit

Kronikë e zezë

​Konfiskohen mbi tre kilogram marihuanë në pikë kalimin kufitar Qafë të Prushit

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 21:54
Foto ilustrim

Sot, rreth orës 13:30, në pikë kalimin kufitar Qafë të Prushit në hyrje nga Shqipëria për në Kosovë është ndaluar automjeti i tipit "VW Passat" me targa lokale, të cilin e drejtonte shtetasi kosovar A. F., i cili ishte i shoqëruar nga dy pasagjerë, që të tre nga Gjakova.

Pas kontrollit të automjetit në vijën e parë, duke bazuar në analizën e rrezikut nga zyrtari profilizues është udhëzuar të dërgohet automjeti për kontroll më të detajuar në vijën e dytë.

Gjatë kontrollimit të detajuar në bashkëpunim me zyrtarët doganor, në bagazhin e automjetit, saktësisht te vendi i gomës rezervë është gjetur një thes i bardhë, brenda të cilit ishte e mbështjellë një qese/thes i zi, që dyshohet të jetë i mbushur me substancë narkotike-marihuanë me sasi të përgjithshme: 3.452 gramë.

Pas kompletimit të rastit në konsultim me prokurorin kujdestar, rasti së bashku me personat e dyshuar, iu është dorëzuar njësisë së antidrogës në Gjakovë për procedurë të mëtutjeshme, thuhet në komunikatën për media të Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat