​Të miturit therren me thika në Podujevë, arrestohen nga policia

Kronikë e zezë

​Të miturit therren me thika në Podujevë, arrestohen nga policia

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 08:31
Foto ilustrim

Policia në Podujevë ka arrestuar tre të dyshuar të mitur, pasi që të njëjtit e kanë sulmuar (therur me thikë) një tjetër të mitur.

Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Rasti është inicuar si tentim vrasje.

Rr. 19 Qershori, Podujevë, 03.10.2022-15:15. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar -të mitur, pasi që të njëjtit e kanë sulmuar (therur me thikë) viktimën mashkull kosovar, po ashtu i mitur. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat