​Arrestohen dy gra në Prizren pasi mundësuan prostitucion

Kronikë e zezë

​Arrestohen dy gra në Prizren pasi mundësuan prostitucion

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 08:43
Foto ilustrim

Policia në Prizren ka arrestuar dy gra pasi dyshohen se kanë mundësuar ose kanë detyruar të kryejnë prostitucion dhe janë bashkë autore.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

Rasti është inicuar si mundësim ose detyrim në prostitucion/bashkëkryerje.

Prizren NN. Janë arrestuar dy të dyshuara femra kosovare nën dyshimin e kryerjes së veprës së lartë-cekur. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarat janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat