​Kaloi ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasja e Serbisë

Kronikë e zezë

​Kaloi ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasja e Serbisë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Serbisë, pasi e njëjta ilegalisht ka kaluar kufirin Kosovë – Mali i Zi.

Bëhet e ditur se rasti ka ndodhur pasditen e të martës në pikëkalimin kufitar në Kullë.

PKK Kullë 04.10.2022 – 17:00. Është arrestuar e dyshuara femër shtetase e Serbisë e cila ilegalisht ka kaluar kufirin Kosovë-Mali i Zi jashtë pikës së kontrollit kufitar (në zonë malore). E dyshuara me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh.

Rasti nën hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat