Policia konfiskon 1.3 kilogram marihuanë, arreston dy persona në Prizren

Kronikë e zezë

Policia konfiskon 1.3 kilogram marihuanë, arreston dy persona në Prizren

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

Policia në Prizren ka arrestuar dy persona të cilët njëri ishte duke shitur, ndërsa tjetri duke blerë substanca narkotike të llojit marihuanë.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se gjatë bastisjes në shtëpinë e njërit nga të dyshuarit, policia ka sekuestruarr 1.36 kilogram substancë narkotike e llojit marihuanë, një peshore, dy telefona dhe 262 euro.

Me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje.

Kurse, tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat