Arrestohet edhe një i dyshuar në rastin “Brezovica”

Kronikë e zezë

Arrestohet edhe një i dyshuar në rastin “Brezovica”

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 09:35
Foto ilustrim

Prangoset edhe një i dyshuar në rastin “Brezovica” 

Nën dyshimet për “dhënie të ryshfetit” dhe “ushtrim i ndikimit” është arrestuar edhe një i dyshuar.

Lajmin e ka bërë të njohur policia me anë të raportit të saj 24-orësh.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë: 

DHËNJE E RYSHFETIT & USHTRIM I NDIKIMIT/Brezovicë, Shtërpcë, Viti  2016. Në lidhje me rastin më 05.10.2022 është arrestuar edhe një i dyshuar mashkull kosovar i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Aksioni “Brezovica 6” u zhvillua në fund të muajit shtator, i cili rezultoi me 7 persona të arrestuar, në mesin e tyre tre zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat