​Kapet mbi gjysmë kilogram ar gjatë tentim kontrabandës

Kronikë e zezë

​Kapet mbi gjysmë kilogram ar gjatë tentim kontrabandës

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 16:59
Foto nga vendi i ngjarjes

Oficerët e Doganës së Kosovës kanë parandaluar sot futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ar në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.

Gjatë kontrolleve rutinore oficerët doganorë kanë selektuar për kontroll detal një autobus të linjës Kosovë-Shqipëri, ku gjatë kontrollimit oficerët kanë gjetur stoli të arit në sasi mbi 500 gramë.

Sasia ka qenë në një qese të letrës dhe është gjetur te vozitësi i autobusit. Sasia është konfiskuar, si dhe rasti ka vazhduar për kundërvajtje doganore dhe për hetime të mëtejme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat