Ndeshja Trepça-Peja, arrestohet një mitrovicas që sulmoi lojtarët e Pejës në zhveshtore

Kronikë e zezë

Ndeshja Trepça-Peja, arrestohet një mitrovicas që sulmoi lojtarët e Pejës në zhveshtore

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 08:53
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili pas përfundimit të ndeshjes Trepça-Peja në basketboll, hyri në dhomat e zhveshjes së mysafirëve dhe tentoi të sulmojë lojtarët e Pejës.

Sipas raportit të Policisë, dyshuari më pas është arrestuar dhe pas intervistimit, është liruar në procedurë të rregullt.

Mitrovicë 27.11.2022-22:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti pas përfundimit të një ndeshje basketbolli, kishte hyrë në lokalet e zhveshjes së ekipit mysafir dhe kishte tentuar të sulmoj lojtarët e ekipit mysafir. I dyshuari gjithashtu nuk kishte përfillur urdhrat e zyrtarëve policor. Në lidhje me rastin është kontaktuar gjyqtarja kujdestare për kundërvajtje dhe sipas udhëzimeve të saj i dyshuari është intervistuar e me pas është liruar, rasti  vazhdon në procedurë të rregullt, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat