Dyshohet se ia vodhen KEDS-it mbi 100 mijë euro, Policia kërkon ndihmë për kapjen e hajnave

Kronikë e zezë

Dyshohet se ia vodhen KEDS-it mbi 100 mijë euro, Policia kërkon ndihmë për kapjen e hajnave

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 07:26
Policia e Kosovës

Dy persona po kërkohen nga Policia e Kosovës për një grabitje në zyrat e KEDS’it në Prizren.

Policia ka publikuar fotografinë e tyre në momentin kur u krye kjo grabitje, duke kërkuar nga qytetarët në rast nëse dinë vendndodhjen e tyre të lajmërojnë Policinë e Kosovës.

Sipas policisë, të dyshuarit nën kërcënimin e armëve kanë arritur që të vjedhin një shumë parash prej 117.272.86 euro.Pas veprës së kryer, të dyshuarit largohen në drejtim të shkollës “ Mati Logoreci”.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Me date 01.Mars 2021 ,rreth orës 15:03 ne Stacionin Policor Prizren është raportuar për rast “ Grabitje’ ne zyrat e KEDS-it .Rastit ne vendin e ngjarjes ne Rr.Zahir Pajaziti “ i janë përgjigje njësite policore relevante te cilat kane ndërmarrë veprimet e nevojshme procedurale – hetimore.

Dy persona te dyshuar nen kërcënimin e armeve kane arritur qe nga aty te “ Vjedhin” një shume parashe prej 117.271.86 Euro .Pas veprës se kryer ,te dyshuarit largohen ne drejtim te shkollës “ Mati Logoreci”.

Lidhur me rastin e ndodhur ,nga ana zyrtareve policor te Sektori Rajonal i Hetimeve është punuar intezivisht ne drejtim te zbulimit te identitetit te këtyre dy personave te dyshuar.

Përkundër përpjekjeve te bëra ,deri tani nuk është arrite qe te identifikohen te dyshuarit dhe te lokalizohet vendqëndrimi i tyre.

Me qëllimin qe vendndodhja e te dyshuarave te rastit dhe identiteti i tyre te zbulohet sa me pare ,nga ana e Prokurori i Shtetit lëshohet Autorizim për publikimin e fotografive dhe video incizimeve te mara nga kamerat e sigurisë .

Andaj kërkojmë bashkëpunim nga të gjithë qytetarët, që nëse kane çfarëdo informate , apo din diçka për vendndodhjen e te dyshuarve, të raportojnë Policinë Rajonale në Prizren , apo në cilin do stacion të policisë në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat