Pengoi gjykatësen ta kryejë punën, arrestohet një person në Lipjan

Kronikë e zezë

Pengoi gjykatësen ta kryejë punën, arrestohet një person në Lipjan

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 10:25
Foto ilustrim

Një person në Lipjan ka penguar gjykatësen që ta kryejë punën e vet gjatë seancës gjyqësore.

Sipas raportit ditor të Policisë së Kosovës, i dyshuari dje kishte penguar atë dhe më pas është arrestuar nga organet e rendit.

I njëjti është dërguar në mbajtje.

PENGIM I PERSONIT ZYRTAR NË KRYER TË DETYRËS

Rr. Hamzë Jashari, Lipjan 05.12.2022 – 10:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë seancën gjyqësore ka penguar gjatë kryerjes së detyrës gjykatësen viktimën femër  kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat