Prishtinë: Treni godet veturën, lëndohet një person

Kronikë e zezë

Prishtinë: Treni godet veturën, lëndohet një person

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 16:26
Foto ilustrim

Një person është lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mes të një veture dhe një treni.

Rasti ka ndodhur sot në Prishtinë në rrugën “Berati”.

Kështu tha për Klankosova.tv zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti theksoi se personi i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor.

“Sot rreth orës 07:30 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën “Berati” në Prishtinë. Në këtë aksident ka qenë i përfshirë një tren dhe një automjet. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar një person. Personi i lënduar është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret Njësiti i Trafikut Rrugor”, tha Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat