Sekuestrohet një sasi e kanabisit, arrestohen tre persona në Prishtinë

Kronikë e zezë

Sekuestrohet një sasi e kanabisit, arrestohen tre persona në Prishtinë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 18:54

Policia e Kosovës sot ka arrestuar tre persona të dyshuar si dhe ka sekuestruar një sasi të substancës narkotike që dyshohet të jetë e llojit kanabis.

Sipas komunikatës, ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 05:00 në rrugën ‘Fehmi Agani’ në Prishtinë.

Personat e dyshuar:

• G.H, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, 

• B. S, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe 

• P. N, mashkull, 21 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës

“Ata janë dërguar në mbajtje me vendim e prokurorit të shtetit dhe ndaj tyre është iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale, Posedim i paautorizuar i substancave narkotike, psikotrope ose analoge”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat