Ferizaj: Hajnat i hyjnë në shtëpi dhe i vjedhin stoli dhe para

Kronikë e zezë

Ferizaj: Hajnat i hyjnë në shtëpi dhe i vjedhin stoli dhe para

Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në Ferizaj, të martën në, pas orë 1 të natës.

Hajnat kanë hyrë në një shtëpi dhe kanë vjedhur stoli, si dhe një shumë të konsiderueshme parash.

Për këtë ka njotuar Policia e Kosovës në raportin 24-orësh.

”Ferizaj 31.01.2023-01:10. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe nga aty kanë vjedhur stoli ari dhe para kesh ne vlerë të konsiderueshme. Lidhur me rastin janë duke u ndërmerr veprime hetimore”, thuhet në raport.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat