Gjakovë, një person arrestohet për posedim të paautorizuar të armëve

Kronikë e zezë

Gjakovë, një person arrestohet për posedim të paautorizuar të armëve

Më: 21 mars 2023 Në ora: 09:53
Foto ilustrim

Policia ka informuar sot se është arrestuar një person në Gjakovë për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Sipas Policisë, të dyshuari i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me një karikator dhe dy gëzhoja.

“Stacioni Policor në Gjakovë pasi kishte pranuar informatë për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Sulejman Hadum Aga” në Gjakovë, menjëherë ju kanë përgjigjur rastit dhe kanë arrestuar të dyshuarin B.P., mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës, lindur në vitin 2005, mbi dyshimin se i njëjti kishte shtënë me armë zjarri.

Në posedim të të dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me një karikator dhe dy gëzhoja. Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit, me vendimin e të cilit personi i dyshuar është ndaluar në mbajtje për 24 orë.”, ka informuar Policia.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat