Tri traste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Kronikë e zezë

Tri traste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Më: 22 mars 2023 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë raportuar tri raste të dhunës në familje.

Kështu bëhet e ditur në raportin 24-orësh të policisë.

Një rast është raportuar në Fushë-Kosovë, një në Viti dhe një në Mitrovicë.

RASTET:

Fushë-Kosovë, 21.03.2023-07:20

Raportohet se e dyshuara femër kosovare, përdoruese e narkotikëve, i kishte sulmuar fizikisht prindërit e saj. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin, rasti iniciohet si më lart. Rasti është duke u hetuar.

Viti, 21.03.2023-18:40

Pas një mosmarrëveshjeje në familje, i dyshuari mashkull kosovar i ka sulmuar fizikisht tri viktima, femra kosovare (nënën, motrën dhe bashkëshorten e tij). Palët janë intervistuar dhe, me vendim të prokurorit, nëna dhe motra janë dërguar në strehimore. Rasti në procedurë të rregullt.

Mitrovicë, 20.03.2023-23:00

Është arrestuar një i dyshuar, mashkull kosovar, pasi ai kishte sulmuar fizikisht një viktimë, femër kosovare, bashkëshorten e tij, duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin, pas intervistimit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat