Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Kronikë e zezë

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Më: 26 mars 2023 Në ora: 15:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot në Veternik.

Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka informuar se i lënduari është dërguar për tretman mjekësor.

“Sot rreth orës 14:00, në Veternik, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një veturë. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor.”, ka bërë të ditur Ahmeti.

Policia ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të vetaksidentit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat