​Arrestohet personi i dytë pas konfiskimit të substancave narkotike

Kronikë e zezë

​Arrestohet personi i dytë pas konfiskimit të substancave narkotike

Më: 27 mars 2023 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Një person është arrestuar të hënën e 27 marsit, i cili dyshohet për rastin e 24 marsit, ku është konfiskuar një sasi e drogës.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

‘Sot më datë 27.03.2023 njësia e antidrogës (DHTN) Mitrovicë veri pasi hetimeve të bëra për rastin e datës 24.03.2023 ku është konfiskuar një sasi e drogës, kanë arrit të identifikojnë dhe lokalizojnë edhe një të dyshuar tjetër me iniciale (I. R.).

I dyshuari i lartcekur është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit kompetent është dërguar në mbajtje 48 orë për procedura të mëtejme ligjore. Si prova materiale Policia nga i dyshuari ka sekuestruar një automjet dhe një telefon, përderisa njësia e antidrogës së Mitrovicës veri janë duke kryer hetime relevante për rastin”, thuhet në njoftimin e policisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat