Aksident në Baicë të Istogut, lëndohen shoferi dhe pasagjeri

Kronikë e zezë

Aksident në Baicë të Istogut, lëndohen shoferi dhe pasagjeri

Më: 5 qershor 2023 Në ora: 11:45
Foto ilustrim

Të dielën në fshatin Baicë të Isgotut një person ka shkaktuar një aksident me veturë.

Duke u lënduar vetë dhe pasagjeri që e kishte në makinë.

“I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën me targa vendore dyshohet se nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes humb kontrollin ndaj veturës dhe rrokulliset”, thuhet në Raportin e Policisë së Kosovës.

Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar i dyshuari dhe një pasagjer kosovar të cilët janë dërguar për tretman mjekësor”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat