Përfshihet nga zjarri një fabrikë në Maxhunaj të Vushtrrisë

Kronikë e zezë

Përfshihet nga zjarri një fabrikë në Maxhunaj të Vushtrrisë

Më: 20 shtator 2023 Në ora: 11:04
Foto ilustrim

Një person ka njoftuar policinë të martën se fabrika e tij në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë është përfshirë nga zjarri.

Bëhet fjalë për një fabrikë të përpunimit të drurit dhe të plastikës.

“Fsh. Maxhunaj, Vushtrri 19.09.2023 – 05:45. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në rrethana të panjohura në zjarr është përfshirë fabrika e tij e përpunimit të drurit dhe të plastikës”, thuhet në raportin policor.

Zjarrfikësit bëhet e ditur se e kanë shuar zjarrin, ndërsa të lënduar nuk ka. Po ashtu sipas policisë, vlera e dëmit nuk dihet.

Rasti i cili është iniciuar si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, është duke u hetuar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat