Konfiskohen 39 telefona nga doganierët në Ferizaj

Kronikë e zezë

Konfiskohen 39 telefona nga doganierët në Ferizaj

Më: 27 shtator 2023 Në ora: 18:10
Foto nga vendi i ngjarjes

39 telefona të markave Iphone dhe Samsung janë konfiskuar sot nga Dogana e Kosovës në qytetin e Ferizajit.

Ndërsa bëhet e ditur se kundrejt palëve përgjegjëse janë iniciuar procedurat kundërvajtëse.

Përderisa Dogana e Kosovës edhe në pikëkalimin kufitar në Merdarë gjatë kontrolleve tek një shtetas i Serbisë janë gjetur 3 thika të fshehura brenda makinës së tij, të cilat edhe janë konfiskuar ndërsa rasti është përcjell tek Policia e Kosovës.

Image
Dogana

Foto nga vendi i ngjarjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat