Konfiskohen mbi 1500 euro në Pejë, dyshohet se janë të falsifikuara

Kronikë e zezë

Konfiskohen mbi 1500 euro në Pejë, dyshohet se janë të falsifikuara

Më: 28 shtator 2023 Në ora: 08:47
Foto ilustrim

Rastet e falsifikimit të parave në Kosovë, janë shtuar viteve të fundit.

Së fundmi në rast i tillë është raportuar që ka ndodhur në qytetin e Pejës.

Policia ka njoftuar se një person ka deponuar në bankë 1675 euro që dyshohet se janë të falsifikuara.

“Është raportuar se nga klient janë deponuar 1675 € të cilat dyshohet se janë të falsifikuara. Monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”, ka njoftuar policia. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat