Arrestohen dy persona të dyshuar për fajde dhe detyrim

Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona të dyshuar për fajde dhe detyrim

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 22:40
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar një operacion policor në dy lokacione të ndryshme nën dyshimin e bazuar se janë kryer veprat penale ‘Fajde’ dhe ‘Detyrim’.

Me datë 04.10.2023 DHKOKR ka zbatuar urdhëresën e gjykatës kompetente, me ç’rast në Prishtinë dhe Lipjan është zhvilluar operacioni policor gjatë të cilit janë sekuestruar në cilësi të provave materiale:

Një revole, tre telefona mobil, një automjet dhe 915 euro.

Lidhur me rastin, pas arrestimit të dy personave të dyshuar me iniciale L.A. dhe  S.A., të njëjtit i janë nënshtruar procesit të intervsitimit, pas të cilit me aktvendim të prokurorit kompetent të njëjtit dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Shënime/evidenca që dyshohet se ndërlidhen me veprat e lartcekura.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat