“Këmisha policore e ushtarake, çanta e shok bombë”, policia jep detaje për bastisjen në një shtëpi në Mitrovicën e veriut

Kronikë e zezë

“Këmisha policore e ushtarake, çanta e shok bombë”, policia jep detaje për bastisjen në një shtëpi në Mitrovicën e veriut

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 08:50
Policia

Policia e Kosovës ka kryer kontroll në një shtëpi të pabanuar në një shtëpi në Mitrovicën e Veriut.

Sipas policisë, aty janë gjetur dhe konfiskuar disa uniforma ushtarake, një këmishë policore, tre palë pantallona ngjyrë të gjelbër ushtarake, pesë këmisha ushtarake,  dy qanta të vogla dore, një palë pranga të plastikës dhe një shok bombë.

Rasti është duke u hetuar nga policia.

“Mitrovicë Veri / 06.12.2023 – 14:35. Njësitë policore gjatë kontrollit në një shtëpi  të pabanuar kanë gjetur dhe konfiskuar disa uniforma ushtarake (një këmishë policore, tre palë pantallona ngjyrë të gjelbër ushtarake, pesë këmisha ushtarake,  dy qanta të vogla dore, një palë pranga të plastikës dhe një shok bombë). Lidhur me rastin nuk raportohet për persona të dyshuar, rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat