Në Leposaviq kapen mallra të kontrabanduara në vlerë prej 5 mijë eurosh

Kronikë e zezë

Në Leposaviq kapen mallra të kontrabanduara në vlerë prej 5 mijë eurosh

Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

5 mijë euro mallra të kontrabanduara janë kapur gjatë ditës së sotme në Leposaviq, nga policia dhe Dogana.

Autoritetet e ndaluan një automjet të dyshimtë i cili në territorin e Kosovës kishte hyrë përmes rrugëve ilegale.

“Automjeti në fjalë, në përputhje me dyshimet tona ishte duke transportuar mallra të kontrabanduara, kryesisht mallra ushqimore”, thuhet në njoftimin e Doganës.

“Ky sukses është një dëshmi e qartë e përpjekjeve të vazhdueshme të njësive Doganës dhe Policisë së Kosovës për të luftuar krimin e organizuar dhe tregtinë e paligjshme”, thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat