Policia konfiskon dy armë zjarri në Vushtrri

Kronikë e zezë

Policia konfiskon dy armë zjarri në Vushtrri

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 08:53
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, gjatë 24-orëve të fundit në dy raste të ndara ka konfiskuar dy armë zjarri në Vushtrri.

Sipas njoftimit të policisë, në rastin e parë njësitë policore kanë indetifikuar lokacionin ku kanë gjetur 9 gëzhoja.

Policia ka bërë të ditur se me aktvendim të prokurorit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor.

Ndërsa, në rastin e dytë, policia gjatë kontrollit tek i dyshuari i kanë gjetur dhe konfiskuar një armë pistoletë me 13 fishek.

Në njoftim bëhet e ditur se pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti ndaj tyre është iniciuar për veprat penale “Mbajtje në pronësi ,kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”dhe “ Përdorim i armës’.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat