Konfiskohen drunj teknikë në Podujevë, dyshohet të jenë të kontrabanduara

Kronikë e zezë

Konfiskohen drunj teknikë në Podujevë, dyshohet të jenë të kontrabanduara

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Policia e Kosovës gjatë patrullimit më Podujevë kanë hasur në një traktor të braktisur i ngarkuar më shtatë metra katrorë drunj teknik.

Dyshohet se këta drunj të jenë të kontrabanduar.

"Është intervistuar një i dyshuar mashkull kosovar  dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa drunjtë janë konfiskuar dhe dërguar në terminalin doganor”, njofton policia.

Rasti është në procedurë hetimore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat