Identifikohet dhe viktima e dytë, që është dhe autori i dyshuar i krimit në Korçë

Kronikë e zezë

Identifikohet dhe viktima e dytë, që është dhe autori i dyshuar i krimit në Korçë

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 22:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Është identifikuar dhe viktima e dytë e krimit të rëndë të ndodhur në Korçë mbrëmjen e sotme.

Mësohet se ai është shtetasi Jorgo Prifti, që është dhe autori i gjithë ngjarjes ku dyshohet se pasi qëlloi për vdekje Emiljanp Pinen, i ka dhënë fund jetës me armë.

Ndërkaq personi që humbi jetën në spital, është identifikuar si Emiljano Pine, rreth 40 vjeç nga Korça.

Policia e Korçës ka dhënë dhe detajet e para në lidhje me krimin e rëndë.

Policia e Korçës/ Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga "Koço Golniku", një shtetas ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.

Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

Image
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat