Arrestohet një 21 vjeçar në Istog – policia i gjen armë dhe municion në shtëpi

Kronikë e zezë

Arrestohet një 21 vjeçar në Istog – policia i gjen armë dhe municion në shtëpi

Më: 11 prill 2024 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, stacioni policor në Istog, me datë 10.04.2024, ёshtё njoftuar se nё fshatin Caralluk, njё person ёshtё duke gjuajtur me armё zjarri.

Policia menjёherё iu ёshtё pёrgjigjur vendit tё ngjarjes aty ka kontaktuar tё dyshuarin, i cili deklaron se posedon njё armё tё gjatё.

“Pas konsultimit me Prokurorin e shtetit, ёshtё bёrё kontroll/bastisja e shtёpisё dhe objekteve pёrcjellёse tё personit tё dyshuar: A.A. i lindur më 2003. Tek i njëjti janё gjetur dhe sekuestruar: një pushkё automatike (mitraloz), një karikator i rrumbullakët, një fishek kalibër i panjohur, dy gёzhoja, një pistoletё , një karikator dhe një pistoletё”, njofton policia.

Personi i dyshuar pas intervistimit nga Hetuesit, me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit ndalohet pёr 48- orё. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat