Aksident i rëndë në Prishtinë, vetura humb kontrollin

Kronikë e zezë

Aksident i rëndë në Prishtinë, vetura humb kontrollin

Më: 22 prill 2024 Në ora: 06:23
Pamje nga aksidenti

Një aksident serioz ka shqetësuar banorët e Prishtinës mbrëmjen e kaluar. Një automjet tip Volkswagen Golf 7 ka dalë nga rruga, duke goditur një shtyllë në stacionin e pompimit të derivateve në Veternik. Ngjarja solli dëme të konsiderueshme materiale, dhe ekipet e emergjencës ishin menjëherë në vendngjarje për të menaxhuar pasojat.

Ndërsa hetimet janë ende në vazhdim, autoritetet lokale kanë bërë thirrje për kujdes të shtuar në atë pjesë të rrugës, duke u referuar kushteve të rrugës që mund të jenë kontribuues për aksidentin. Deri më tani, nuk ka një raport zyrtar nëse ka të lënduar si pasojë e aksidentit. Policia ka siguruar që informacioni do të përditësohet ndërsa hulumtimet për shkakun e aksidentit vazhdojnë.

Zona përreth vendit të aksidentit ka parë një rritje të trafikut në muajt e fundit, dhe kjo ngjarje rikthen në vëmendje nevojën për masa të shtuara të sigurisë rrugore.

Image
Pamje nga aksidenti

Ne do të mbajmë lexuesit tanë të informuar me të rejat më të fundit, ndërsa marrim më shumë informacione.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat