Të shtëna me armë te lokali ‘Muzikë live Meti’ në Klinë

Kronikë e zezë

Të shtëna me armë te lokali ‘Muzikë live Meti’ në Klinë

Më: 20 maj 2024 Në ora: 14:40
Policia e Kosovës

Incidentet në lokale të ndryshme, sidomos në ato që frekuentohen edhe pas mesnate janë goxha të shpeshta në vendin tonë.

Kërcënime, përleshje e të shtëna me armë janë disa nga këto raste që jo rrallëherë përfundojnë edhe me të plagosur, e madje edhe tragjikisht.

Kështu ndodhi edhe sot në orët e para të mëngjesit, në lokalin me muzikë live “Meti” në fshatin Zajm të Klinës, ku u dëgjuan të shtëna me armë.

Një person po dyshohet se ka gjuajtur disa herë me armë jashtë lokalit, për motive akoma të panjohura.

Në bazë të informacioneve të para, i dyshuari pasi ka shkrepur armën e zjarrit është larguar nga lokali.

Rasti është denoncuar në Polici dhe si rezultat njësitë përkatëse kanë intervenuar, si dhe kanë kryer ekzaminimet e nevojshme.

Lidhur me incidentin, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit, identifikimin dhe ndalimin e personit të dyshuar.   

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat