Sulmohet një inspektor komunal në Mitrovicë të veriut

Kronikë e zezë

Sulmohet një inspektor komunal në Mitrovicë të veriut

Më: 24 maj 2024 Në ora: 09:30
Ilustrim

Një inspektor komunal në Mitrovicë të Veriut ka raportuar se derisa ishte duke kryer punën e tij është sulmuar nga një burrë.

Siç ka bërë të ditur Policia e Kosovës, rasti se ka ndodhur të enjten rreth orës 11:00 në rrugën “Kollashini” dhe është cilësuar si “sulm ndaj personit zyrtar”.

“Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar policinë se gjatë kryerjes së detyrës zyrtare si inspektor komunal është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.

Viktima thuhet se ka pranuar trajtim mjekësor.

Ndërkaq, sipas njoftimit, në konsultim me prokurorin palët pas inicimit të rastit janë liruar në procedurë të rregullt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat