Policia arreston dy persona, dyshohet se kryen veprën penale rrëmbim

Kronikë e zezë

Policia arreston dy persona, dyshohet se kryen veprën penale rrëmbim

Më: 24 maj 2024 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Zyrtarët policorë të Njësitit të Hetimeve të Përgjithshme në asistim të Njësitit për Reagim të Shpejtë, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën rrëmbim.

Sipas policisë, arrestimi i të dyshuarve A. K. (18) dhe Y. S., i mitur, ka ardhur si rezultat i një pune intensive hetimore, pas denoncimit të rastit, duke mos dhënë më shumë detaje.

Pjesë e aksionit policor ka qenë edhe bastisja në dy lokacione, ku është sekuestruar një armë e ftohtë (thikë), e cila dyshohet se është përdorë në rast.

Aktualisht hetuesit policorë në koordinim me prokurorin e shtetit, janë duke kryer veprimet e nevojshme procedurale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat