Plagoset rëndë një person nga një mjet shpërthyes në Gjakovë

Kronikë e zezë

Plagoset rëndë një person nga një mjet shpërthyes në Gjakovë

Më: 25 maj 2024 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore nga një mjet shpërthyes paraditen e sotme.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

“Rreth orës 11:15 jemi njoftuar se viktima mashkull i moshës kishte pësuar lëndime të rënda trupore (dyshohet si pasojë e kontaktit nga mjet shpërthyes) në një fushë të hapur në fshatin Babaj Bokës-Gjakovë”, ka thënë Elezaj.

Elezaj ka thënë se njësitet e nevojshme policore ju kanë përgjigjur rastit dhe se viktima është dërguar me emergjencë për trajtim mjekësor.

“Aktualisht janë duke u ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore”, ka thënë Elezaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat