Nusja vret me thikë burrin dhe vjehrrin në Maqedoninë e Veriut

Kronikë e zezë

Nusja vret me thikë burrin dhe vjehrrin në Maqedoninë e Veriut

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 18:29
Ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e djeshme qytetin e Kratovës në Maqedoninë e Veriut, ku një 63-vjeçar dhe djali i tij janë vrarë me thikë nga nusja e këtij të fundit.

Nusja 36-vjeçare, e identifikuar me inicialet V.I. është arrestuar, ndërsa trupave të dy viktimave, përkatësisht 38 dhe 63 vjeç, po u bëhet autopsia.

“Më datë 13.06.2024, në ora 22:08, nga ana e punonjësve policorë të Kratovës, u privua nga liria 36 vjeçarja V.I e cila dyshohet se në shtëpinë familjare në Kratovë ka sulmuar me mjet të mprehtë bashkëshortin e saj J.I (38) dhe babanë e tij S.I.(63), të cilët kanë ndërruar jetë. Sipas udhëzimeve të prokurorit publik, trupat e viktimave janë dorëzuar për obduksion derisa 36 vjeçarja V.I. është arrestuar dhe ndaluar në stacionin policor”, njoftojnë nga ministria e Brendshme maqedonase.

Sipas ministrisë ende nuk dihen motivet e kësaj vrasje të dyfishtë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat