Disa thoshin që e kishin parë në park

Kultura

Disa thoshin që e kishin parë në park

Nga: Xhevdet Bajraj Më: 20 janar 2021 Në ora: 08:51
Xhevdet Bajraj

Një burrë

u zgjua sot herët në mëngjes

dhe doli për një kafe dhe për gazetë

Kurrë më nuk u kthye në shtëpi

disa thoshin që e kishin parë në park

duke biseduar me zogj

ca të tjerë betoheshin që e kishin parë

duke fluturuar me ta

Gazeta e lënë në park

e përcillte deklaratën e një plaku

nga shekulli i kaluar

që thoshte

nderi ynë nuk varet nga ajo se prej nga vijmë

por kah po shkojmë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat