Në pafajësinë e shpirtit të dy

Kultura

Në pafajësinë e shpirtit të dy

Nga: Valbon Haninë Më: 16 shtator 2021 Në ora: 19:22
Foto ilustrim

Kisha shumë mall,doja të bërtisja.

Ti je ajri ti je drita,shume zgjati pritja

Shtrëngova dhëmbët fjalët i grisa,

Dëgjova në heshtje sytë që flisnin.

Në sytë e tua vjedhur kënga ime.

Shkruar shumë qartë ndjenja e mallit

Me ndjenjën e shpirtit më ke munguar

Deportonte thellë,një shpirt i vuajtur.

Hapat e tua,trokisnin në shpirtin tim.

Aty akrepat e orës doja ti ndalja, aty.

Ti dhe unë në pafajsin e shpirtit të dy

Të lundronim në dallgët e ndjenjave në sy.

@[email protected]

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat