Hapësira e jetës

Kultura

Hapësira e jetës

Nga: Marigona Zekaj Më: 20 shtator 2021 Në ora: 17:27
Marigona Zekaj

Jeta na hapi rrugë

Por e mbushur me gjemba

Jeta solli lirinë

Por u izoluam për brenda

Jeta dha natyrën

E ne e zgjodhem gjethin

Ajo çeli lule

Ne vetë i këputëm

Jeta hapi zëra

Ne nuk i dëgjuam

Jeta hapi punë

Ne fjëtëm e nuk u zgjuam

Dhe erdhi puna

U shtua pertacia

Rrugët i hapen e u kufizua lira

Erdh shoqëria e u shua dashuria

Jeta solli të mira

Që ne nuk i shfrytëzuam

Jeta është e njëjta

Por njerëzit ndryshuan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat