Sa t’ketë diell do t’kesh flamur!

Kultura

Sa t’ketë diell do t’kesh flamur!

Nga: Sami Arifi Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:07
Sami Arifi

Sa t’ketë diell do t’kesh flamur!

Si dashninë në përgjithësi,

kam atdheun ku t’gjej ty!

S’mund të humbësh assesi,

ty t’kam n’zemër në shtëpi!

Jo s’harroj edhe pas prehjes,

forcë e mirësisë për ty shpërthen!

N’shkrim n’këngë do t’jesh e ndehjes,

shpërthen zjarri qetësi t’heshtjes!

Gëzohu, gëzohu s’do vdesish kurrë,

do t’kesh n’duar këtë flamur!

Këtë flamur që t’la i pari,

mbajte n’duar djalë pas djali!

Ty t’bekoi tokën Zoti,

t’solli heronjë si Kastrioti!

N’dashninë time je me atdhen,

je n’mbrendësi me mëmdhen!

Do t’jetosh s’do vdesish kurrë,

sa t’ketë diell do t’kesh flamur!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat