Fragment poetik dhe i bukur

Kultura

Fragment poetik dhe i bukur

Nga: Ilir Muharremi Më: 24 janar 2022 Në ora: 11:32
Kopertina e librit

"Ai Diell, ai bar i thatë dukeshin si oqean i metaltë që më vlonte.

Në horizont vëreja ca re avujsh që kalonin dhe e kapa me cep të syrit njollëzën e zezë, sepse shikimi im nuk ishte ndarë për asnjë çast nga tymi i shtëpive dhe veshët e mi mblidhnin zëra fëmijësh, të cilët qanin, dhe ulërimat e njerëzve pak para vdekjes.

Dua thjesht të largohem nga këtu dhe nuk

ndiej sikur kam bërë diçka dhe arritja ime e vërtetë ishte të mos vdisja. Të gjithë ushtarët më falënderuan për pjesëmarrjen time në luftë dhe më lavdëruan për misionin e përmbushur..."

Fragment nga romani "Ti"  i Ilir Muharremit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat