Elegji për tokat e Dardanisë

Kultura

Elegji për tokat e Dardanisë

Nga: Adem Bytyçi Më: 23 maj 2022 Në ora: 21:52
Adem Bytyçi

Esat pasha n'gomar t'zi,

e ka shitur këtë shqiptari,

shiti tokë e shiti mal,

n'Rugovë nënat po qajnë,

t'bijetë tanë kah do t'ia mbajnë?

Dardanin nuk duanë ta lëshojnë,

terë Evropa është ngritur n'këmbë,

tokatë tona t'i coptojë,,

shtetit serb gjenocidal

pa drejtësisht t'ia dhurojë ...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat