Bombat fiktive

Kultura

Bombat fiktive

Nga: Sevdail Hyseni Më: 28 maj 2022 Në ora: 10:18
Foto ilustrim

Po zgjohet rajoni
Mbi bombat fiktive,
S’ka si të lirohemi
Njëherë prej sh’pive!

Jemi mbyll si pelat
Gjatë dimrit në stallë,
Të dalim pa frikë
Sikur kemi mall!

Deri dje na ndalën
Për shkak pandemisë,
Tani vjen alarmi
Mos lu’ni prej sh’pisë!

Gjithçka në “online”
Brohorit trumbeta,
Me lajme të rreme
Është mërzitur jeta!

Jemi bërë si lepuri
Me veshtët në krah,
Me shumë të papritura
Si loja në shah!

Askush nuk e di
Nesër çka na pret,
Bombat fluturojnë
Vetëm n’ internet!

Bomba në shkolla
Spitale e n’qarshi,
Por, askush nuk thotë
Bomba n’Qeveri!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat