Mushkonjat politike

Kultura

Mushkonjat politike

Nga: Kalosh Çeliku Më: 10 gusht 2022 Në ora: 09:13
Kalosh Çeliku

Politikanët pasi e vodhën popullin me vite, dhe e lanë pa bukë, ikën me gjithë familje në pushime. E vranë në tokë, qiell e det. “Armiqtë” e shtetit të “përbashkët” dhe popullit i rrasën nëpër burgje.

Familjen, miqtë, dhe partizanët partiak klanor, pasi i punësuan nëpër ministri, ikën në pushime. Nuk i stërpikën vendbanimet shqiptare me “vaksinë” anti mushkonja politike. Dhe, e lanë popullin ta hanë mushkonjat natyrore.

Mos u trembëni! Përsëri, do të kthehen në Atdhe pas posteve politike dhe pasurisë! Djersës të popullit. Luftën ta vazhdojnë me fjalime të zjarrta “patriotike” nëpër mitingje partiake për pushtet. Premtime, në arsim dhe kulturë. “Bashkim kombëtar”...

Popullin ta “shpëtojnë” nga mushkonjat politike...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat