Ah sa t'lumtur janë!

Kultura

Ah sa t'lumtur janë!

Nga: Adem Bytyqi Më: 30 shtator 2022 Në ora: 09:34
Adem Bytyqi

Filloreta Agroni 

Ah sa t'lumtur janë sot

Kur mësunë n'Televizion

Se kêtë t'hëne 

N'shkollë

Do t'shkojnë.

 

Thonë kemi pritë gjatë

Dyertë e shkollava 

N'a i mbyllën :

Ata që as vetë 

Nuk e dinin 

Sa t'pa drejtë neve

E shumë t'kêqia tjera 

Ia bënin kombit vetë 

 

Lutemi ditë e natë

Që kjo e keqe

Mos t'na përseritet 

As njëherë tjetër!

Sepse shkolla është e jona

E jo e atyre që e mbyllin 

Më shumë për politikë

Se sa për pakë lekë.

Për ta rrëzuar njëri tjetrin

Për t'ardhur vetë n'pushtet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat