Tupani rreh për ata që kanë veshë

Kultura

Tupani rreh për ata që kanë veshë

Nga: Adem Bytyçi Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 14:33
Adem Bytyçi

Me përralla e qifteli

Pa pasur njohuri 

T'thella n'industri

Nuk fluturohet n'Kosmos

Për të vajtur nga Toka

Në hënë edhe Mars.

 

Duke kënduar verës

Kur duhet t'punohej

T'zënë gafil dimri

Pa bukën e gojës. 

 

Pa punë edhe dije

Kënga s'ka kuptim

Me llafe dhe përralla

Nuk përparon Atdheu

Puna është shija jetës

Kombin e nderon

E bënë shumë t'fuqishëm 

Për ta mbrojtur Atdheun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat