Tradhtari

Kultura

Tradhtari

Nga: Adem Bytyçi Më: 30 maj 2023 Në ora: 10:00
Adem Bytyçi

Shkoi gomari 

Erdhi Kali

Më i keq i dyti 

Se i pari

Me yll n'ballë

I shërbyen qifarit.

Nuk ka as një komb n'botë

N'Evropë jo se jo

Që yllit ia ka parë sherrin

Më shumë

Se Shqipëria 

Dhe shqiptari

U bënë bashkë

Djalli me sllavin 

Kundër interesave 

T'shqiptarëve 

N'gadishullin e Ballkanit.

Si Tito dhe Enveri

Rankoviqi, Dushan Mugosha 

Edi Rama me ca shokë

Kundër Shqipërisë 

Edhe Kosovës

Po e ndjekin 

T'njëjtën rrugë.

Sa t'qëndrojë n'krye t'Shqipërisë

Pjella komuniste e Rusisë

Kurrë ska për t'parë 

Shqipëria dritë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat