Kurrë nuk do të harrojmë!

Kultura

Kurrë nuk do të harrojmë!

Nga: Adem Bytyçi Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 17:29
Autori Adem Bytyçi

Por ta kujtojmë gjithmonë

Akademik Fehmi Aganin

Ideologun e kombit.

Ishte dora djathtë

E Dr. Ibrahim Rugovës

Ikonës pavarësisë Kosovës.

Akademik Fehmi Aganin

E ekzekutuan fashistët serbë

Sepse bashkë me Dr. Ibrahim Rugovën

I doli zot kombit vetë.

Sa t ‘ekzistojë emri Evropë

Dhe Gadishulli Ballkanik

Emrin e Akademik Fehmi Aganit

Historia shqiptare

Ka për ta mbajtur mend gjithmonë

Si një patriot i denjë

I çlirimit Kosovës

Nga krimet makabre

T' regjimit serb.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat