Sot protesta kundër dënimeve për rastin “Kumanova” - Bota Sot
Sot protesta kundër dënimeve për rastin “Kumanova”

Kumanova

E martë, 20 nëntor 2018

Sot protesta kundër dënimeve për rastin “Kumanova”

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 09:11
Rasti "Kumanova"

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe familjarët e të vrarëve dhe të arrestuarve në rastin “Kumanova”, kanë zgjedhur 28 Nëntorin për të mbajtur një protestë në Prishtinë.

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së u kanë bërë thirrje qytetarëve dhe veteranëve, që të marrin pjesë në protestë, e cila mbahet kundër dënimit të të dënuarve të Grupit të Kumanovës.

Gjykata Penale e Shkupit pati dhënë vendim që të akuzuarit e ashtuquajtur “Grupi i Kumanovës”, të dënohen me 746 vjet burg.

Protesta do të mbahet para Tetarit Kombëtar dhe fillon në ora 14:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test